رییس امنیت ملی فراه از انفجار نجات یافت

04396DC7-D341-480E-BAED-1714E06043EF_mw1024_n_s

مقام های محلی ولایت فراه در غرب کشور می گویند که عبدالصمد خان، رییس امنیت ملی این ولایت صبح امروز از یک سوء قصد جان سالم بدر برد. مقام های محلی ولایت فراه در غرب کشور می گویند که عبدالصمد خان، رییس امنیت ملی این ولایت از یک سوء قصد جان سالم بدر برد.

عبدالرحمن ژوندی، سخنگوی والی فراه گفته است: ” صبح امروزیک انفجار نیرومند در مقابل دروازه ورودی ریاست امنیت ملی فراه رخ داد که در نتیجه ۴ مامور این ریاست و ۱۱ غیر نظامی دیگر زخمی شده اند.”

او گفت که در این انفجار یک کودک نیز کشته شده است. آقای ژوندی می گوید که مواد انفجاری به هدف از بین بردن رییس امنیت ملی فراه در یک موترسایکل در نزدیکی دروازه ریاست امنیت ملی جاسازی شده بود و هنگام ورود او انفجار داده شد.

او تأکید کرد که در این انفجار به رییس امنیت ملی این ولایت آسیبی نرسیده است. فراه از ولایت های نا آرام در غرب کشور است که افراد وابسته به گروه طالبان هرازگاهی حملاتی را برای از بین بردن مقام های امنیتی این ولایت انجام می دهند.

پیشتر نیز، در نتیجه یک حمله انتحاری در یک کلینیک شخصی در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه یک قوماندان پولیس محلی و دو غیر نظامی دیگر کشته شدند. با این حال، یک منبع امنیتی که خواست نامی از او در خبر ذکر نشود به خبرگزاری بخدی گفت که انفجارصبح امروز در فراه ناشی از یک حمله انتحاری بوده که فرد انتحاری خودش را در مقابل دروازه امنیت ملی انفجار داده است.

این منبع گفت که دراین حمله یک موتر مأموران امنیت ملی تخریب شده و چهار سرنشین آن به شدت زخمی شده اند. او همچنان می گوید که دراین رویداد ۱۵غیر نظامی دیگر زخمی شده اند