کشته شده گان شاهراهِ کابل-قندهار به دست آمد

dead body

مقام های محلی ولایت غزنی می گویند که پولیس غزنی، شب گذشته هشت جسد را که با گلوله کشته شده بودند از مربوطات مقر ولایت غزنی پیدا کردند. محمدعلی احمدی، معاون والی غزنی با تایید این رویداد گفت: “این اجساد، از نزدیکی منطقه ای موسوم به بهاوالدین در ولسوالی مقر غزنی و در مسیر شاهراه کابل ــ قندهار پیدا شده است”.

مقام های محلی ولایت غزنی در مرکز افغانستان می گویند که پولیس غزنی، هشت جسد را که به ضرب گلوله به قتل رسیده بودند از مربوطات مقر ولایت غزنی پیدا کردند. آقای احمدی می گوید که اجساد یافت شده به ضرب گلوله کشته شده بودند.

پیشتر نیز، افراد مسلح ناشناس فریبا احمدی کاکر، نماینده مردم قندهار در ولسی جرگه با دو فرزندش را ربودند. تاکنون از سرنوشت این عضو ولسی جرگه جزییاتی در دست نیست اما گفته می شود که دو فرزند او از چنگ آدم ربایان آزاد شده است.

با این حال احمدی می گوید که این اجساد، فعلا به شفاخانه ولایتی غزنی انتقال یافته و در بین آنان جسد یک کارمند ریاست امنیت ملی ولایت زابل نیز دیده شده است.  معاون والی غزنی می گوید که به غیر از یک جسد که کامند ریاست امنیت ملی است هویت اجساد دیگر قربانیان معلوم نیست اما او می گوید که احتمال می رود این افراد باشندگان ولایت های جوزجان و مرکزی باشند.

شاهراه کابل- قندهار از نا امن‌ ترین شاهراه ها در کشور به شمار می رود و اخیراً شاهد ناآرامی های زیادی بوده است. باشندگان غزنی می گویند که در ایام عید فطر دست کم سی نفر از کارمندان دولتی توسط گروه طالبان ربوده شده اند. اما مقام های ولایت غزنی این خبر را تائید نکرده اند.