نماینده مردم قندهار از چنگ آدم ربایان آزاد شد

 fariba-kakar1

فریبا احمدی کاکر نماینده مردم قندهار در مجلس نمایندگان، که از سوی افراد مسلح ناشناس ربوده شده بود؛ با تلاش نیروهای امنیتی از چنگ اختطاف گران آزاد شد. به گزارش خبرگزاری جمهور؛ با وجودی که مقام های امنیتی در ولایت های قندهار و غزنی تأکید می کردند که خانم کاکر زمانی که از قندهار به سوی کابل در حرکت بوده،‌ در مربوطات ولایت غزنی توسط مردان مسلح ناشناس ربوده شده؛ اما خانواده وی این موضوع را نادرست می خواندند.

خبرنگار جمهور که ساعتی را در فرماندهی پولیس غزنی گذرانده بود؛ تصریح کرد که نیروهای امنیتی غزنی طی عملیاتی در منطقه قره باغی شهر غزنی خانم کاکر را از چنگ ربایندگان رها ساختند. این در حالی بود که شوهر خانم احمدی به رسانه ها گفته بود که این وکیل پارلمان در خارج از کشور و در ترکیه به سر می برد و ربوده نشده است.

اما بر اساس گزارش اخیر؛ خانم احمدی، به همراه دو دختر، پسر و راننده اش ساعتی پیش از دست ربایندگان رها گردید.  یک منبع امنیتی که نخواست نامی از وی برده شود به خبرگزاری جمهور گفت که خانم کاکر ربوده شده و دلیل انکار این موضوع از سوی خانواده اش، احتمال وجود یک سری معامله بود.

به گفته این منبع؛ خانواده این نماینده پارلمان قصد داشتند به صورت مخفیانه با انجام معامله با ربایندگان به قضیه خاتمه دهند. اما به هر ترتیب گفته می شود که خانم کاکر ساعتی را در ریاست امنیت ملی غزنی به سر برده و هم اکنون در مشایعت با یک قطار امنیتی، به سوی کابل حرکت کرده است