یک زن در زندان کشته شد

sheidayi20121021203353587

۲/۱/۲۰۱۳ – مردی در ولایت سمنگان که سه سال پیش ۳ عضو خانواده خانم اش را کشته بود، دیروز دوشنبه خانم اش را نیز که به دیدار وی به زندان آمده بود، از میان برد.

محمد اکرم “بیکزاد” فرمانده امنیت ولایت سمنگان می گوید که : ” بررسی های نخستین نشان میدهند که این مرد زندانی به تحریک مادر اش، همسراش را که در زندان به دیدار او رفته بود کشت.”

او افزود، در زندان سمنگان اتاق های ویژه برای ملاقات خانواده ها با نزدیکان شان وجود دارند و این مرد حین ملاقات با همسرش در یکی از همین اتاق ها در  را بست و وی را حلق آویز کرد.

”  این مرد چند سال قبل خشو، خیاشنه و خسر بره اش را یکجائی به قتل رسانیده بود و به همین جرم محکوم به بیست سال زندان شد و دیروز خانم این مرد به ملاقات شوهرش آمد و حین ملاقات در یک اطاق مخصوص او را کشت و حلق آویز کرد و دلیل اش هم همین بود که می گویند، مادر این مرد به او گفته بود که زنت با کس دیگری روابط نا مشروع دارد و او را تحریک به قتل خانم اش کرده بود”

فرماندهی امنیه ولایت سمنگان افزود، نیروهای امنیتی،  مادر فراری این زندانی قاتل که بنابر بررسی های اولیه محرک اصلی قتل این خانم جوان می باشد را گرفتار کرده است. بگفته آقای بیکزاد خانم کشته شده ۱۸ ساله است و دارای یک طفل نیز می باشد.

وی در مورد اینکه این مرد چرا سه سال قبل دست به کشتار تمامی خانواده زن اش زده بود چیزی نگفت. قتل این خانم جوان را حقوق بشر و نهاد های حامی حقوق زن در افغانستان به شدت محکوم کردند و خواهان اشد مجازات برای این مرد شدند.

به باور فعالان حقوق زن عدم سختگیری دولت در قبال چنین مظالم بر زنان موجب افزایش فشار بر زنان شده و اگر نهادهای عدلی و قضائی کشور در پیگیری همچو قضایا برخورد سختگیرانه می داشتند امروز حرف به اینجا که قاتلی در زندان دست به قتل دیگری بزند نمی رسید.