افغانستان در مسابقات وزنه برداری آماتور ایالات متحدۀ امریکا، شش مدالِ طلا گرفت

IMG_7526

وزنه بردران کشور که برای شرکت در یک رشته مسابقات وزنه برداری آماتور به تازه گی به شهر لاس ویگاس ایالات متحدۀ امریکا رفته بودند، توانستند شش مدالِ طلا را از این مسابقات به دست آورند.

خواجه فرید احمد صدیقی، مربی تیم ملی وزنه برداری کشور می گوید که ورزشکاران کشور، در وزن های ۱۳۵، ۱۲۰، ۱۰۰، ۸۴، ۷۴،  و ۵۴ کیلو گرام به میدان رقابت رفتند.

به گفته ی آقای صدیقی، مربی تیم ملی وزنه برداری کشور می گوید که در این بازی ها، ورزش کاران بیش از صد کشور جهان حضور داشتند.

آقای صدیقی می افزاید که، هفت تن از وزنه برداران کشور به شمول دو بانو از جمله زهرا کوهستانی و فرشته حسنی در این مسابقات شرکت نمودند.

آقای صدیقی هم چنان می گوید که در این مسابقات، تنها یک وزنه بردار کشور به علت مرتکب شدن یک اشتباه کوچک تخنیکی نشان افتخاری را در این مسابقات به دست آورده نتوانست.

هم چنان، خواجه فرید احمد صدیقی ،مربی تیم ملی وزنه برداری کشور، نیز در این مسابقات، نشانِ افتخار بهترین مربی را به دست آورده است.

مسؤولان تیم وزنه برداری کشور می افزایند که گرفتن شش مدالِ طلا در یک مسابقه، بزرگ ترین روی داد ورزشی است که در درازای تاریخ تیم وزنه برداری کشور رخ داده است.

تیم ملی وزنه برداری کشور پیش از این نیز، در بازی های آسیایی و جهانی افتخارات چشم گیری را نصیب افغانستان کرده است.

قیام نوری