انفجار ماین در دوشیِ استان بغلان؛ ۵ کشته، ۳ زخمی

shamlou20101120090602013

 مقام های محلی در استان بغلان می گویند که ساعت ۵ پس از چاشت روز جمعه بر اثر انفجار یک ماین در شهرستان دوشی استان بغلان ۵ کودک کشته و سه کودک دیگر زخمی شده است.

شمس الدین سرحدی، ولسوال ولسوالی دوشی با تایید این رویداد به رسانه ها گفته است که :” این رویداد بعد از چاشت امروز در منطقه موسوم به پیاز قول، از مربوطات ولسوالی دوشی رخ داد که در نتیجه ۵ کودک کشته و ۳ کودک دیگر زخمی شدند.”

آقای سرحدی می گوید انفجار زمانی صورت گرفته که دست کم ۱۰ کودک مصروف چراندن مواشی شان بودند که با یک ماین برخورد می کنند. او می گوید که این کودکان از روی کنجکاوی به این ماین دست می زنند و در نتیجه انفجار رخ می دهد و بر اثر آن هشت کودک کشته و زخمی می شوند.

شهرستان دوشی استان بغلان در این اواخر شاهد نارامی های زیادی بوده است. گفته می شود که هنوز ماین های خنثی نشده از زمان جنگ در برخی مناطق این ولسوالی باقی مانده که هر ازگاهی تلفاتی را در پی داشته است.
به گفته ولسوال دوشی، قربانیان این رویداد بین سنین ۷ تا ۱۰ ساله هستند.

مسؤولان دوشی گفت که ماموران پولیس زخمی های این رویداد را به بیمارستان انتقال داده اند. او می گوید که احتمال می رود که این ماین از زمان جنگ مجاهدین با روس ها در این بخش ها به جا مانده باشند