۱۵ طالب کشته شد

Afghanistan Violence

مقام های امنیتی ولایت هلمند در جنوب کشور می گویند که نظامیان اردوی ملی با همکاری پولیس محلی، عملیات مشترکی را برای پاکسازی منطقه از وجود شورشیان در این ولایت، راه اندازی کرده اند. انزده جنگجوی طالب در عملیات نظامیان اردوی ملی در هلمند کشته شدند

شمیم احمد نورزی، سخنگوی قوماندانی امنیه هلمند به خبرگزاری بخدی گفت:”روزگذشته، نظامیان اردوی ملی و پولیس محلی در عملیات پاکسازی را در ولسوالی های نادعلی، مارجه و ناوه ولایت هلمند راه اندازی کردند.”
او می گوید که در این عملیات پانزده جنگجوی طالبان کشته و ده ها تن دیگر آنان زخمی شده اند.

آقای نوروزی، تاکید کرد که در این درگیری به نیروهای امنیتی آسیبی نرسیده است. نوروزی، همچنان گفت که نیروهای امنیتی کشور در این عملیات، تلفات سنگینی را به گروه طالبان در این ولایت وارد کرده اند.

هلمند در جنوب کشور از ولایات نا آرام است که گروه طالبان و اعضای حزب اسلامی در مرکز و اکثر ولسوالی های این ولایت فعالیت گسترده دارند. نظامیان اردوی ملی کشور، هرازگاهی عملیاتی را برای پاکسازی ولسوالی های این ولایت از وجود شورشیان راه اندازی می کنند.

باشندگان ولسوالی های ولایت هلمند نیز از وجود گسترده شورشیان به شدت ابراز نگرانی کرده اند. آنان همواره از دولت و نیروهای امنیتی کشور خواسته اند تا ولسوالی های ولایت هلمند را از وجود شورشیان پاکسازی کنند.
با این حال، شمیم احمد نوروزی، سخنگوی قوماندانی امنیه هلمند می گوید که در درگیری روزگذشته، ۲۵ حلقه ماین کنارجاده بدست نظامیان اردوی ملی افتاده است. گروه طالبان تاکنون دراین زمینه اظهار نظر نکرده است