کشته شدن ۷۰ طالب و ۱۲ پولیس در هرات

8025661679_4b52cab683_z

مقام های امنیتی در ولایت هرات در غرب افغانستان می گویند که بر اثر درگیری میان پولیس و افراد وابسته به گروه طالبان ۱۲ پولیس محافظت عامه و ۷۰ طالب کشته شدند.    بر اثر درگیری میان پولیس و افراد وابسته به گروه طالبان ۱۲ پولیس محافظت عامه و ۷۰ تن از افراد وابسته به گروه طالبان کشته شدند.

جنرال عبدالحمید، فرمانده پولیس محافظت عامه در ولایت هرات میگوید که ماموران پولیس محافظت عامه، شب گذشته (یکشنبه) محافظت انتقال مواد تدارکاتی نیروهای خارجی را برعهده داشتند که با کمین طالبان روبرو شدند.
او می گوید طالبان به طرف ماموران پولیس آتش گشودند و پس از آن، درگیری آغاز شد.

این درگیری در مسیر شاهراه هرات – قندهار و در مربوطات ولسوالی بکواه ولایت فراه رخ داده است. شاهراه هرات – قندهار از شاهراه های ناامن کشور به شمار می رود که مخالفان مسلح دولت هراز گاهی به کاروان های اکمالاتی نیروهای خارجی حمله می کنند و این کاروان ها را به آتش می کشند.

اخیرا ناامنی در شاهراه های کشور نگرانی های شدید رانندگان، مسافران و مقام های امنیتی کشور را به دنبال داشته است. با این حال، جنرال عبدالحمید می گوید، در این درگیری که ۷ ساعت دوام داشته ۱۲ پولیس محافظت عامه کشته و ۲۲ تن دیگر آنان زخمی شده اند.

او همچنان می گوید که ۵ موتر رنجر پولیس نیز در نتیجه این درگیری، آتش گرفته و از بین رفته است. در همین حال، فرید فراهی که قوماندانی پولیس محافظت عامه را برعهده داشته می گوید که شب گذشته، حدود ۲۰۰ جنگجوی طالب از ولایات فراه و هلمند بالای ماموران پولیس محافظت از کاروان اکمالاتی حمله کردند.

او می گوید که در این درگیری ۷۰ طالب کشته شدند و اجسادشان در محل درگیری باقی مانده است. آقای فراهی میگوید در حال حاضر درگیری در محل پایان یافته است. طالبان نیز ادعا کرده که در این درگیری، تلفات سنگینی را به پولیس محافظت عامه وارد کرده اند