جنگ و خون ریزی بر سر نان

afghan-bread

در درگیری میان شماری از باشندگان شهر مزارشریف و نگه بانان یک شرکت تجاری، شماری کشته و زخمی شدند. این درگیری زمانی به وقوع پیوست که شماری از باشندگان این شهر، شام امروز، هنگام دریافت مواد خوراکی، بالای انبار مواد غذایی شرکت غضنفر، حمله کردند.

گفته می شود که سرای موسوم به غضنفر، جاییکه مواد غذایی در آن نگهداری می شد، آتش گرفته است.  باشندگان مزار شریف می گویند که شرکت غضنفر، همه روزه مقداری مواد خوراکی به باشندگان بی بضاعت شهر مزار شریف، کمک می کند.

شاهدان می گویند که درگیری زمانی آغاز شد که شماری از کمک گیرندگان، از دیوارهای گدام بالا رفتند و دست به چپاول مواد غذایی زدند. عبدالرزاق قادری، آمر امنیت فرماندهی ولایت بلخ می گوید که نظامیان مسلح حاضر در صحنه برای مقابله با مهاجمین، دست به تیر اندازی زدند.

با این حال، مسوولان تلویزیون محلی الماس در شهر مزار شریف نیز می گویند که یک تصویر بردار و یک خبرنگار این شبکه، از سوی مهاجمان به شدت لت و کوب شده اند. به گفته مسوولان این شبکه سید امین جلالی و مسعود کریم رجبی خبرنگارانی هستند که به شدت لت و کوب شده ا ند.   مسوولان شرکت غضنفر تاکنون در این مورد اظهار نظری نکرده اند.