چند حملۀ انتحاری در کابل خنثی شد

Afghan-NDS-spokesman-Shafiqullah-Tahiri

سخنگوی امنیت ملی افغانستان می‌گوید که در چهار ماه گذشته ۵۲ تبعه پاکستانی بازداشت شده است. منابع امنیت ملی افغانستان از بازداشت دو گروه انتحارکننده در ولایات کابل و قندهار افغانستان خبر دادند.

شفیق الله طاهری، سخنگوی امنیت ملی افغانستان امروز در یک نشست خبری گفت که آنها دو روز پیش، در یک عملیات شبانه موفق شدند که یک گروه هفت نفری از مخالفان را بازداشت کنند. او می‌گوید که این گروه که وابسته به شبکه سراج الدین حقانی هستند، در خانه‌ای در ناحیه هفتم شهر کابل پنهان شده بودند.

دو تن از این افراد در جریان عملیات زخمی شدند. آقای طاهری می‌گوید که این افراد قصد داشتند حملات انتحاری را بر پارلمان، وزارت مالیه، هتل کابل سرینا و مرکز آموزشی ریاست امنیت ملی انجام دهند.

بازداشت پنج انتحار کننده در قندهار

سخنگوی امنیت ملی افغانستان می‌گوید که منسوبین این ریاست یک گروه ده نفری مشمول پنج انتحار کننده را در قندهار نیز بازداشت کرده اند. او می‌گوید که این افراد قصد داشتند بر دفتر ولایت قندهار، فرودگاه قندهار و چندین نقطه مزدحم شهر قندهار حمله کنند. این افراد با مقدار زیادی سلاح و مهمات بازداشت شده اند. مقامات امنیت ملی افغانستان می‌گویند که افراد بازداشت شده، در مناطق مرزی پاکستان آموزش دیده‌اند.

آقای طاهری همچنان از بازداشت شمار زیادی از اتباع پاکستانی به اتهام دست داشتن در فعالیت‌های تروریستی در افغانستان خبر داد. او می‌گوید که ریاست امنیت ملی در چهار ماه گذشته ۵۲ تبعه پاکستانی را به اتهام فعالیت‌های تروریستی و جاسوسی بازداشت کرده‌اند.