رییس دادگاهِ استیناف ننگرهار زخمی شد

Explosion-in-Nangarhar-province

مقام های محلی در ولایت ننگرهار در شرق کشور می گویند که در انفجاری نیرومند در نزدیکی ریاست اقوام و قبایل در شهر جلال آباد، عبدالقیوم رییس استیناف این ولایت زخم برداشت. سمونوال معصوم خان هاشمی، آمر امنیت قوماندانی امنیه ولایت ننگرهاربه خبرنگاران گفت: “انفجار قوی، ساعت ۸ صبح امروز(یکشنبه) در ناحیه اول شهر جلال آباد در نزدیکی ریاست اقوام وقبایل رخ داده است.” آقای هاشمی می گوید، در این انفجار عبدالقیوم، رییس سارنوالی استیناف همراه ۳ نفر محافظانش زخمی و ۱۲ فرد ملکی دیگر نیز زخمی شده اند.

زخمی‌های این رویداد به شفاخانه بستری شده اند. ولایت ننگرهار اخیراً، شاهد حملات و نا امنی های فزاینده ای بوده است. گروه طالبان و افراد وابسته به شبکه حقانی و سایر شبکه های تروریستی پاکستانی در ننگرهار فعالیت گسترده دارند.

طالبان در ننگرهار از روش های کارگزاری بمب های کنار جاده و حملات تروریستی برعلیه دولت استفاده می کنند. این روش بیشتر از افراد ملکی قربانی می گیرند و تلفات غیرنظامیان را نیز درکشور بالا برده است.
بسیاری از نهادهای داخلی و خارجی حمایت از حقوق شهروندان از افزایش تلفات غیرنظامیان در کشور ابراز نگرانی کرده اند.

با این حال، آمر امنیت ولایت ننگرهار می گوید که حد اکثر زخمیان انفجار صبح امروز در مقابل ریاست اقوام و قبایل در شهر جلال آباد، افراد ملکی هستند. او تأکید کرد که انفجار به اندازه قوی بود که شیشه های خانه های اطراف این حادثه تا فاصله ۱۰۰ متر، شکسته است.  روز گذشته (شنبه) نیز در انفجاری در مقابل قونسولگری هند در شهرجلال آباد ۸ تن کشته و ۲۱ تن دیگر زخمی شدند.

مقام های امنیتی این ولایت اعلام کردند که هدف انفجار دیروز قونسولگری هند بود اما موتر مملو از مواد انفجاری کمی دور تر از دروازه ورودی آن انفجار کرد. در انفجار دیروز به کارمندان قونسولگری هند در شهر جلال آباد آسیب نرسید.