دختری در بامیان کشته شد

sht

مقام های امنیتی ولایت بامیان می گویند که صبح امروز یک دختر جوان در روستای ملاغلام در نواحی مرکز این ولایت، با گلوله کشته شده است.  محمد علی لگزی آمر امنیت قوماندانی امنیه بامیان با تایید این رویداد به خبرگزاری بخدی گفت: “مادر این دختر کارمند امنیت ملی است و تفنگچه ای که قتل یا خودکشی توسط آن صورت گرفته نیز از به مادرش است.” آقای لگزی می گوید که بررسی های پولیس روی نوعیت این قتل جریان دارد.

او تاکید کرد، این دختر جوان، قبلا هم با خوردن دارو، اقدام به خودکشی کرده بود که خانواده اش از مرگ او جلوگیری کردند. به گفته او؛ این دختر جوان به دلیل عدم رضایت از ازدواجش، دست به خودکشی زده است.  امیان در مرکز کشور از ولایت هایی است که آمار خودکشی در آن پایین است. نهادهای مدافع حقوق بشر، هرازگاهی از افزایش انواع خشونت علیه زنان از جمله قتل‌های مرموز زنان در این ولایت، ابراز نگرانی کرده اند.

جنجالی ترین قضییه قتل زنان در بامیان، کشته شدن شکیلا دختر شانزده ساله بامیانی است که در هفتم ماه دلو سال گذشته در خانه واحدی بهشتی عضو شورای ولایتی این ولایت به ضرب مرمی کلاشینکوف به قتل رسید.
تا هنوز عامل قتل این دختر جوان، شناسایی نشده اند. با این حال، داکتر نعیم سرطبیب شفاخانه مرکزی بامیان گفت: “جراحتی در هر دو طرف راست و چپ سر مقتول به مشاهده می رسد که احتمال می رود ناشی از فیر مرمی باشد”.

نعیم می گوید، حوالی ساعت هشت صبح امروز،  این دختر جوان را در حالی که نفس می کشید به شفاخانه آوردند اما تلاش های داکتران برای نجات او بی نتیجه ماند. او به گفته ی اعضای خانواده مقتول گفت: “این دختر جوان با فیر مرمی تفنچگه به زندگی اش پایان داده است.”  به گفته او، داکتران شفاخانه بامیان نیز تا هنوز نتوانسته اند نوعیت قضییه را تشخیص دهند. از سال گذشته به این سو چندین زن در نقاط مختلف بامیان، به گونه مرموزی به قتل رسیده اند.