روزهای سخت مردم حلب در سوریه

513295363.r

جان ۲ میلیون انسان در معرض خطر است

  مردم حلب این روزها شرایط سختی دارند و برای تامین مایحتاج خود با مشکلات زیادی مواجه هستند.  همزمان با آغاز ماه رمضان مردم در شهر حلب که تا چندی پیش به عنوان دومین شهر بزرگ سوریه و قلب اقتصادی این کشور محسوب می‌شد، برای تامین مایحتاج خود با مشکلات زیادی روبرو هستند.

مردم در صف‌های طولانی می‌ایستند تا بتوانند نان تهیه کنند و با قطع آب شهری از طریق تانکر آب آشامیدنی خود را تهیه می‌کنند. یکی از شهروندان در این باره به خبرنگار المیادین گفت که ما از ساعت ۵ صبح در صف می‌ایستیم تا نان تهیه کنیم.

یک زن نیز با اشاره به اینکه برای تامین مایحتاج کودکانش با مشکل مواجه است، گفت: دیگر باید خون گریه کنیم، نه کاری داریم و نه زندگی. الجزیره نیز در گزارشی با اشاره به اینکه مردم طلاهای خودشان را برای تهیه غذا می‌فروشند، اعلام کرد مردم اکنون در حلب سوریه برای تامین مایحتاج زندگی خود اقدام به فروش لوازم زندگی خود در خیابان می‌کنند.

پیش از این رویترز هم گزارش داده بود که جان دو میلیون نفر در شهر حلب سوریه به دلیل کمبود مواد غذایی با خطر جدی مواجه است.

این در حالی است که کمتر از سه سال قبل شهر حلب به عنوان دومین شهر بزرگ سوریه مرکز اقتصادی این کشور بود ولی با آغاز جنگ داخلی در سوریه توسط تروریست‌های مورد حمایت ترکیه، قطر و عربستان اکنون حلب به یکی از مراکز اصلی تجمع مخالفان بدل شده است و شاهد درگیری‌های خونینی است.