یک قاتل سربازان خارجی آزاد شد!

afghan-training-500x333

مسوولان ارتش ملی در کندهار مى گویند: سرباز افغان که چند روز قبل نیروهاى خارجى را مورد حملۀ مسلحانه قرار داده بود، فرار کرده است. این سرباز، مربوط لواى هوایى به تازه گی از گشت زنی دارخانه، بر سربازان سلواکى شلیک کرده بود، که در نتیجه آن، یک سرباز کشته و پنج تن دیگر زخم برداشت.

مسوولین در آن زمان گفته بودند که این سرباز را دستگیر کرده و بررسى نیروهاى مشترک از وى آغاز شده؛ اما اکنون مسوولان ارتش ملی مى گویند که این سرباز به نام نمبر خان، ربوده شده است. تورنجرال عبدالحمید حیمد قوماندان قول اردوى ٢٠۵ اتل در کندهار می گوید که سرباز مهاجم، از سوى یک افسر ارتش ملى، به بهانۀ دوا از نظارت خانه بیرون برده شده و اکنون هردوش شان گریخته اند.

وى افزود که اکنون بررسی ها به هدف بازداشت آنها آغاز گردیده اند؛ اما هنوزهم این افراد بازداشت نشده اند. جاوید فیصل مسوول دفتر مطبوعاتى مقام ولایت کندهار نیز فرار سرباز مهاجم را تایید کرد؛ اما گفت که به نیروهاى امنیتى توصیه شده تا این سرباز راهرچه زودتر دستگیر نمایند.

از سوى دیگر، طالبان مسلح ادعا نموده اند که این سرباز بعد از فرار با آنها یکجا شده است. قارى یوسف احمدى سخنگوى طالبان مى گوید که سرباز مذکور همراه با افسرش، به اساس یک تکتیک موفق به فرار گردیده و به آنها پیوسته اند.

یادداشت فوری: عکس این خبر تزئینی می باشد.