۳۴ میلیون دالر به خاک یک سان می شود

Camp Leatherneck is considered a ⤽home away from home� for the more than 19,000 U.S., coalition and civilian workforce on base. Deliveries are constantly made to support the personnel living on Camp Leatherneck.

وزارت دفاع امریکا(پنتاگون) به دنبال برنامه خروج نظامیان شان افغانستان،مجموعه ساختمانی نظامی ۳۴میلیون دالری اش را در افغانستان تخریب می کند.   گفته شده این ساختمان به دلیل بدون استفاده ماندن آن تخریب خواهد شد

خبرگزاری روسی راشا تودی روز پنجشنبه گزارش داد، این مجموعه ساختمانی، قرار بود به عنوان بزرگترن پایگاه نظامیان امریکا در افغانستان، مورد استفاده قرار گیرد.

وزارت دفاع امریکا(پنتاگون) به دنبال برنامه خروج نظامیان شان از افغانستان،مجموعه ساختمانی نظامی ۳۴میلیون دالری اش را در افغانستان تخریب می کند.
کارساخت این پایگاه در سال جاری میلادی به اتمام رسیده است.
این پایگاه در زمینی به وسعت نزدیک به  ۲۰هزار متر مربع در ولایت هلمند در جنوب غرب کشور، بنا شده است.
پنتاگون در تحویل دادن این مجموعه ساختمانی به مقامات افغان، مردد است.
پنتاگون اکنون باید تصمیم بگیرد این مجموعه را به دولت افغانستان واگذار نماید و یا آنرا تخریب کند.
درهمین حال، یک جنرال دو ستاره امریکایی که از ذکر نامش خودداری کرده به راشتا تودی گفته است که این مجموعه منهدم خواهد شد.
راشاتودی گزارش داد، مقامات ارشد نظامیان امریکایی درباره اقدام پنتاگون درباره ساخت این ساختمان در افغانستان مخالفت کرده بودند و این کارها را اقدامات غیر منطقی عنوان کردند.

بنابراین گزارش، در سال ۲۰۰۹ میلادی وزارت دفاع امریکا و برخی ازمقامات ارشد نظامی در ایالت کارولینای جنوبی دستور ساخت این مجموعه ساختمان نظامی دو طبقه را برای مقر نیروهای دریایی امریکا در کمپ لیترنک در ولایت هلمند صادرکردند.

این ساخت و ساز با مخالفت جمعی از قوماندانان نظامی از جمله ریچارد پی. میلز قوماندان سابق امریکایی در افغانستان روبرو شد.
اوگفته بود، کمپ لیترنک در ولایت هلمند برای این منظور کافی و مناسب است.
راشاتودی به این نکته اشاره کرد که ساخت این مجموعه بلا استفاده به یک شرکت خصوصی بریتانیایی(امک ارت اند اینوایرومنت) سپرده شد.
جان سوپکو بازرس ویژه امریکا درامور ساخت و ساز در افغانستان، در نامه ای خطاب به چاک هیگل وزیر دفاع امریکا، آنرا باکیفیت خواند ولی تأکیدکرد که این کار میلیون‌ها دالر پول را حیف کرده است.
سوپکو، اقدام پنتاگون در ساخت این مجموعه نظامی در افغانستان را نمونه ای از اشتباهات چندباره این وزارت خانه در ساخت و سازهایی که شروع می شوند اما متوقف ساختن آنها محال است، عنوان کرد.