یک پدر دو کودکش را فروخت

afghan_children_war_victim

۶/ حمل / ۱۳۹۲ – به گفته شاهیدان یک پدر دو فرزندش را به مبلغ ۵۰۰۰۰ افغانی در شفاخانه غیر نظامی ولایت بغلان به فروش رسانیده است.

این پدر هنگامی تصمیم فروش فرزندانش را گرفت که همسر وی پس از ولادت دوگانه که به یک بار دو طفل را به جهان آورد درگذشت و این فرد فرزندانش را که دختر بود یکی را به مبلغ ۲۰۰۰۰ افغانی و دیگرش را ۳۰۰۰۰ افغانی به دو تن به فروش رسانید.

هرچند کوشیدیم در زمینه نظر پدر این نوزدان را داشته باشیم اما موفق نشدیم. گفته میشود که این مرد از قریه دایمیرک ولسوالی دهنه غوری ولایت بغلان است.

محمد عارف یکی از شاهدان میگوید: زمانیکه ما این قضیه را دیدیم کوشش نمودیم که جلو فروش این نوزدان را بگیریم اما با کوشش های مکرر تنوانستیم که این شخص را قناعت بدهیم.

مسوولان شفا خانه ولایتی ولایت بغلان در این مورد به رسانه ها هیچ ابراز نظر نکرده است اما داکتر نجیلا یکی از دوکتوران بخش ولادی ونسایی میگوید زمانیکه این شخص خانمش وفات نمود دخترانش را از نزد قابله ها گرفته و از شفا خانه بیرون شد پس از آن ما کدام آگاهی درمورد فروش این نوزادان نداریم؛ اما، در بیرون چنین زمزمه های در زبان مریض داران در این شفا جریان داشت.