ملی پوشان فوتبال افغانستان با افتخار خانه برگشتند

_MG_0969

۱۸ / حوت / ۱۳۹۱ – گزارشگر: قیام نوری – تیم ملی فتبال افغانستان با شکست دادن حریفان قدرت مند شان در مسابقات ” چلنچ کپ”  روز جمعه به خانه برگشتند. ده ها تن از هواداران تیم ملی فتبال افغانستان، جوانان و ورزش دوستان از میدان هوایی کابل تا پروژۀ گُل این افتخار آوران را استقبال کردند.

 ملی پوشان کشور در این مسابقات که در سطح بالای برگذار شده بود، با دو پیروزی و یک تساوی توانستند به مرحلۀ بعدی بازی های چلنچ کپ صعود نماید. از سه مسابقۀ انجام یافته ، دو گول آن را بلال آرزو، بازیکن تیم ملی کشور وارد خانۀ  حریف ساخت.

 بلال آرزو – پیروزی افغانستان را در این بازی ها، افتخاری می داند، بس بزرگ:” حساس بسیار خورسندی می کنم. جای افتخار است که تیم ملی افغانستان پس از سال ها به مسابقات بیرون مرزی می روند و با دستان پر به وطن شان بر می گردند.”

 گل سومی و تساوی را آرش عاطفی به تیم ملی لائوس – میزبان  این رقابت ها تقدیم کرد. در این بازی، افغانستان ۱۰ نفره در مقابل حریف نیرومند اش، لائوس بازی می کرد.

مربی تیم ملی فوتبال  افغانستان می گوید که ملی پوشان کشور با امکانات ناچیز، افتخارات بزرگی را نصیب کشور کردند :

 ” نگرانی رهبری فدراسیون فتبال افغانستان همین  بوده است که کشور میزبان { لائوس} نفوذ خود را بر حکم ها ( داوران) برنامه می توانند داشته باشند و از پیش نیز روی این موضوع با آنان بحث کرده بودیم.  این کار{ قضاوت غیرعادلانه}  نیز صورت هم گرفت. اما، از آن جا که بازیکنان ما آماده گی خود را داشتند و با یک اتحاد  و با یک انگیزۀ میهنی پاسخ شان را دادند و با ده نفر بازیکن با لائوس مساوی کردند.”

 افغانستان در گروه خود به مرحلۀ بعدی بازی های چلنچ کپ که قرار است در سال ۲۰۱۴ میلادی برگذار شود – صعود کرد. فلسطین، مالدیو، بنگله دیش، میانمار نیز تیم های هستند که در گروه شان به مرحلۀ بعدی صعود کردند.

در این مسابقات ۲۰ تیم آسیایی در پنج گروه با هم به رقابت پرداختند.