تکواندو کاران افغان در مسابقات تکواندوی جام فجر ایران آفتخار آفریدند

taekwondo-fajr-iran-women

 ۲۹/۱۲/۲۰۱۲ – تیم بانوان افغان در مسابقات تکواندوی جام فجر ایران درخشش خوبی داشتند.
تیم الف بانوان افغانستان با کسب یک نقره و چهار برنز مقام سوم و تیم افغانستان ب با کسب چهار نشان برنز مقام چهارم این مسابقات را بدست آوردند.
مسابقات جهانی جام فجر تکواندوی بانوان که در مرکز جهانی تهران و با شرکت ۳۶ تکواندوکار از ایران با دو تیم، افغانستان با دو تیم،  و کشورهای عراق و روسیه برگزار شد.
در وزن اول، بانوان تکواندوکار ایران به نشان طلا و نقره دست یافتند و طاهره سبحانی تکواندو کار افغان، با ترافا نیومن حامد ازعراق مشترکا سوم شدند.
مقام سوم، وزن دوم بانوان را عاطفه محمدی از افغانستان کسب کرد و مدال های طلا و نقره به ورزشکاران ایرانی رسید.
نیلا شیر محمدی تنها فاینالیست افغان با شکست حریف ایرانی خود، صاحب گردن آویز نقره شد.
مدال برنز این وزن مشترکا به آرزو تکواندو کار افغان و ورزشکار ایرانی رسید.
در وزن چهارم هم، سمانه رضایی و ریحانه محمدی از تیم های ایران صاحب مدال طلا و نقره شدند، حمیرا محمدی و لینا نبی زاده هردو از تیم های افغانستان به گونۀ مشترک به مدال برنز رسیدند.
طلا و نقره وزن پنجم به ورزشکاران ایران رسید، انتنیو ساوون از تیم روسیه وسهیلا حامد از تیم افغانستان مشترک به مدال برنز دست یافتند.
ورزشکاران ایران در وزن ششم موفق به دریافت مدال های طلا و نقره شدند و برنز این وزن به دو بانوی ورزشکار افغانستان “تمانه مهدشافی و مومنه رضایی” رسید.
گردن آویز طلا و نقره وزن هفتم را ورزشکاران ایرانی کسب کردند و فرشته حسینی از افغانستان توانست با شکست حریفان خود، مشترکا با ورزشکار عراقی به مدال برنز این وزن برسند.

درپایان این مسابقات از سوی مسئولان برگزاری این دوره، بانو شکیلا محمد سرپرست تیم بانوان افغانستان برترین سرپرست تیم های شرکت کننده شناخته شد.

بیست و چهارمین، مسابقات جام فجر روز شنبه با برگزاری مسابقات  در بخش مردان در وزن های زوج  به کار خود پایان می دهد.
در این رقابت ها ۳۱ داور بین المللی از ایران  و هفت داور بین الملی خارجی “علی رحیمی” از کشور استرالیا، “یعقوب یوسف” از کویت، “اسپار الیاس” و “محمد الترافی” از سوریه، “مرتضی بنگاش” از پاکستان، “محی الدین” از آلمان .”قنمی مونگی”از تونس به قضاوت می پردازند.