دختران افغان باز هم افتخار آفریدند

IMG_8409

۱۸/۱۲/۲۰۱۲ – گزارشگر: قیام نوری – سعدیه ایوبی، عضو تیم ملی وزنه برداری افغانستان در مسابقات وزنه برداری آسیا در وزن ۷۴ کیلوگرام مقام نخست را به دست آورد. فرشته حسینی ، دیگر عضو تیم ملی وزنه برداری کشور است که در این مسابقات در وزن ۸۵ کیلوگرام توانست مدال طلا را به دست آورد.

این مسابقات از ۱۰ – ۱۴ ماه دسمبر سال روان میلادی، از سوی فدراسیون وزنه برداری { پاورلفتنگ} هند در شهر کامباتو این کشور برگذار شده بود. در این مسابقات افزون بر بانو ایوبی قهرمان طلایی مسابقات پاورلفتنگ کشور، ۱۶ عضو دیگر تیم ملی پاورلفتنگ کشور نیز حضور داشت.

دیگر اعضای تیم ملی پاورلفتنگ کشور نیز در وزن های شان توانستند، مدال های طلا، نقره و برنز را در وزن های شان به دست آورند.

سعدیه ایوبی که در این مسابقات با حریف های قدرت مندی از کشور های هند، عربستان سعودی، کوریای جنوبی، چین و قراقستان به رقابت پرداخت و توانست همه را از پیش رو بردارد و به سکوی نخست بایستاد.

به گفتۀ وی این مسابقات در سطح عالی برگذار شده بود و از این مسابقات ابراز خوشنودی می کند.

 وی همچنان از دیگر جوانان کشور برای سهم گرفتن در پیشرفت و آفتخار آفرینی به کشور پا پیش بگذارند:” جوانان باید در گام نخست به ورزش رو بیاورند. و پس از آن هر رشته ی را که انتخاب می کنند، باید به آن علاقه مندی نشان بدهند و آن به خوبی به پیش ببرند. تا این گونه برای پیشرفت کشور شان یک نقشی را ایفا نمایند.”

او پیش از این نیز در سال ۲۰۱۱ میلادی در مسابقات آسیایی پاور لفتنگ در قزاقستان توانست مدال طلا را نصیب افغانستان نماید.

هرچند ورزشکاران افغانستان حمایت های اندکی مالی و معنوی حکومت را با خود دارند، اما، با آن هم توانستند در سال اخیر بزرگترین افتخارات را نصیب کشور نمایند.